Jednodenní kuřata

Napsal Zdenka Růžičková (») 17. 12. 2015 v kategorii Výživa, přečteno: 3606×
kure-new.jpg

  Krmení jednodenními kuřaty se již blíží tzv. prey modelu. To znamená, že naše šelmy domácí jsou krmeny tím, čím by se živily ve volné přírodě, tedy celými zvířaty. Rostlinná složka je zastupena pouze v podobě natráveného obsahu žaludku zkrmovaných zvířat.

Článek naleznete již na novém blogu :) Přidejte si blog do záložek a už vám nic neuteče

Jak jsem se dostala ke krmení jednodenních kuřat? 
  Kdysi dávno jsem se zajímala o sokolnictví a znala několik sokolníků, kteří těmito kuřátky krmili své dravce. Pak jsem na internetu viděla, že jsou nabízeny v e-shopu s masem a pár jsme jich dostala na zkoušku od sestry mého muže. Zkusila jsem je dát kočce, která tehdy jakékoli syrové maso odmítala. Míca to zblajzla jak malinu. S příchodem druhé kočky jsem se začala více zajímat o krmení syrovým masem a našla jsem několik diskuzí, kde byly zmiňovány právě jednodenní kuřátka. Tak jsem je objednala. Kuřátka u nás čičinám chutnají víc, než jakékoli jiné maso.

Předávkování vit. A
 
Protože kuřátka obsahují i žloutek, který jim má sloužit první dny jako zdroj energie, měla jsem obavu z předávkování vit. A. Vajíčko se doporučeje krmit jednou týdně, ale já chtěla kuřátky krmit častěji. Tak jsem hledala, ptala se a nikdo mi nebyl schopen dát jasnou odpověď, jak často můžu kuřátka podávat. Proto jsem napsala panu doktorovi Štouračovi a zde je jeho odpověď:

V dotazu jsem uvedla, že ráno dostanou kuřátko, v poledne a odpoledne svalovinu (všeho druhu)/srdce/masinou kost a večer opět kuřátko.

Dobrý den,
jednodenní kuřata jsou často mylně považována z nutričního hlediska za ekvivalent vejce. Vývoj zárodku a následné lihnutí dramaticky mění nutriční a biochemické složení žloutku a bílku. 
I tak lze jednodenní kuřata považovat za vhodnou složku diety. Neměla by však, podle mého soudu, tvořit jedinou složku diety. Myslím, že skladbu, kterou uvádíte ve Vašem chovu, lze považovat za vhodnou. Z předávkování vit A se bát nemusíte. Spíše bych doporučoval přidat kalcium, buď ve fomě kuřecích krků a nebo doplňku, např. Biomin H.

Takže s klidným srdcem můžu dopřát svým kočkám potravu, která je velmi blízká tomu, co by si ulovily - tj. drobné ptáky. Někomu může vadit krmení celými zvířaty, ale je třeba si uvědomit, že každý kus masa bylo kdysi zvíře.

A čím jsou kuřátka tak zajímavá? Obsahují peří, svalovinu, vnitřnosti i kosti a chrupavky - tedy všechny potřebné složky výživy masožravců.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Olí z IP 77.240.99.*** | 6.11.2016 17:38
Dobrý den,
máme týden doma koťě, vzhledem k tomu, že se psem barfujiuž x-let automaticky jsem kocourovi začala dávat maso. Rozhodně si nestěžuje, klidně by se přežral k prasknutí, ale to mu neumožním. Zaujal mě váš clánek o jednodenních kuřatech. Mám jen jeden problém. Nevím, kde je sehnat. Pro psa nakupuji u Vetamixu a momentálně krmím i Radara ze zásob co mám doma. Chtěla bych mu přilepšit a tak sháním co by se nám to do repertoáru hodilo. Krmím hovězí, kuřecí, vepřové, kapřík, losos(toho už Radar nedostane, nevěděla jsem to před první porcí) aj ted už stačí sehnat jednodenní kuřata a budu spokojená ;)

Předem děkuji za kontakt Olí
Zdenka Růžičková | 7.11.2016 08:24
Dobrý den, stačí do googlu zadat heslo "jednodenní kuřata barf" a vyjede nespočet odchodů, kde je nabízejí. Určitě si vyberete. My nakupujeme přímo v líhni, jsou o hodně levnější, něž od dodavatelů masa. Pokud máte nějakou líheň v okolí můžete se zeptat tam jestli prodávají a za jakých podmínek. Ať se Vám s kocourkem daří, Zdenka.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a sedm