Krmení syrovým masem

Napsal Zdenka Růžičková (») 8. 12. 2015 v kategorii Výživa, přečteno: 2280×
dsc-0227.jpg

   Když se zamyslíme nad tím, čím se volně žijící kočka živí, zjistíme, že hlavní složkou potravy jsou čerstvě ulovená zvířata. Kočka sežere celou myš včetně srsti, vnitřností a žaludku i s jeho obsahem. Živí se tedy masem a rostlinná složka je zastoupena pouze ve formě natrávaného obsahu žaludku kořisti. Co kočce nabízíme jako potravu my? Pěkně tvarované granulky a voňavé konzervy - často plné obilovin. Je to opravdu to nejlepší?

Článek naleznete již na novém blogu :)

Přidejte si blog do záložek a už vám nic neuteče

Syrová strava - BARF

  Krmit kočku přirozenou stravou by znamenalo dopřát jí celá zvířata. Myši, ptáky nebo hmyz. Pro většinu z nás je tento způsob krmení nemožný. Čím můžeme nahradit ulovenou kořist? Logická odopověď je masem (svalovina, kosti a vnitřnosti). Proč se spousta lidí bojí krmit masem a dává přednost granulím? Důvodů je několik. Nejčastěji se lidé bojí, že nebude mít kočka dost živin z doma připravovavé stravy a taky se bojí parazitů ze syrového masa. Někteří chovatelé maso vaří, aby se zbavili možných cizopasníků a zárodků nemocí. Varem však dochází k denaturaci bílkovin a ztrátě vitamínů a pro kočky nezbytného taurinu. Jak to tedy je? Je možné krmit syrovým masem beze strachu?

Paraziti a nemoci

  Ano, je to možné. Maso jak pro zvířata, tak pro lidi, je veterinárně testováno. Díky rychlému trávení a kyselému prostředí žaludku je kočka velmi odolná proti parazitům a také málo citlivá k nemocím ze syrového masa jako je např. salmoneloza. Pro klid duše můžeme pravidelně nechat kočce vyšetřit trus na parazity a následně odčervit. Dalším důkazem toho, že kočkám syrové maso prospívá, jsou zkušenosti chovatelů, kteří BARFují a kočky jsou v bezvadné kondici a naprosto zdravé. Mám dlouholetou zkušenost s krmením psů syrovým masem. Psi jsou zdraví, vitální, bez parazitů, neznají zubní kámen ani problémy se srstí. Jsou spokojení a já taky, protože vím, že maso je pro ně přirozené a chutná jim. Proto jsem přesvědčená, že BARF je pro kočky nejvhodnějším krmením.

 Dsc-0274Štěně - od 2 měsíců na mase, nyní 4 roky. Jedinný zdravotní problém vrozená luxace pately

Vyvážená strava

  Na otázku, jestli bude mít kočka dost živin jen z masa, odpovídám ano. Při troše snahy a studia není těžké sestavit vyvážený jídelníček. BARF není o počítání vitamínů a živin, BARF je o pestrosti stravy. Pokud svému mazlíčkovi sestavíte jídelníček tak, aby byl co nejpestřejší, tak se nemusíte bát, že by něčeho měli nedostatek. Strava kočky by měla být složená ze svaloviny, kostí a vnitřností. Tyto složky by měly být v poměru asi 80% svalovina, 10% kosti, 10% vnitřnosti. Názory na zeleninu se liší. Já osobně zeleninu nedávám ani kočkám ani psům. Nahrazuji ji nepranými zelenými dršťkami - což je pro psy přirozenější, než strouhaná mrkev. Kočky mi dršťky zatím odmítají, třeba se časem naučí.

Závěr

  Nebojte se krmení syrovým masem. Je to snadné a přirozené. Vaše kočky budou zdravé, štíhlé a vitální.

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a osm